Homologace

 

  Upozornění pro zákazníky

  Při nákupu čtyřkolky či sněžného skútru u kteréhokoliv z našich autorizovaných servisů obdržíte vždy osvědčení o registraci vozidla tzv.velký technický průkaz.

  Pro plnění záručních oprav u všech strojů značky BRP (Can-Am, Ski-Doo a Lynx) je nutné stroj registrovat přímo na stránkách BRP autorizovaným prodejcem, což samozřejmě šedí dovozci nemohou splnit, neboť nemají do této databáze přístup. Proto je důležité si při nákupu nechat od prodejce vytisknout potvrzení o registraci stroje v databázi BRP. V případě, že stroj není registrován u BRP, nemůžete v budoucnu uplatnit záruční opravu,  i když se například jedná o evropský model.

  V případě, že svou čtyřkolku či sněžný skútr zakoupíte buď přímo v zahraničí anebo v ČR u některého ze „šedých dovozců“ , nejsme oprávněni vystavovat jakákoliv potvrzení či osvědčení pro STK či odbory dopravy. Můžeme Vám však ověřit, zda je stroj, který chcete koupit, skutečně homologován pro provoz v ČR. Stačí zaslat VIN stroje na adresu info@ctyrkolky-bce.cz, event. zavolat na telefonní číslo +420 267 315 730.

  Ačkoliv jsme oficiálním a výhradním distributorem Bombardier Recreational Products na území ČR pro výrobky Can-Am, Ski-Doo a Lynx, není v naší pravomoci pokrýt zárukou takto zakoupené stroje. Celosvětová záruka výrobce je jen „obchodním trikem“ neoficiálních dovozců.

  UPOZORŇUJEME naše zákazníky, že firma, která se prezentuje na webových stránkách nejlevnejsimotorky.cz, není zástupcem ani výrobce ani výhradního distributora pro ČR firmy BCE s.r.o.  

  V Česku lze svěřit přihlášení automobilu do provozu specializované firmě, nebo celý proces absolvovat sám. "Znamená to projít kontrolou emisí a takzvanou velkou (dovozovou) technickou kontrolou, která obsahuje i evidenční kontrolu. Pak dostanete protokol s přílohou, s nímž musíte na úřad, který vystaví technický průkaz. Máte-li k vozu takzvaný COC-list, (něco jako "rodný" list automobilu), pomocí kterého lze automobil přihlásit v libovolné členské zemi EU, není třeba velkou technickou prohlídku absolvovat, " přidává Mgr.Jakub Kovář, z firmy e-import, s.r.o, která se specializuje na dovoz automobilů ze zemí EU.

  To však platí jen v případě, že jsou v COC-listu uvedeny všechny potřebné údaje (technické parametry, výrobní číslo motoru, počet najetých kilometrů, stav opotřebení pneumatik, zda se jedná o koupi od prvního majitele). Proto je dobré se před začátkem přihlašování poradit s technikem stanice technické kontroly, a také na úřadě, kde majitel bude vůz přihlašovat, zda jeho COC tyto podmínky splňuje.